PM: Tartu saab parkimiselt ise suurt kulutamata miljoneid kroone

18. veebruar 2004, 08:25

Möödunud aastal teenis Tartu linn parkimistasudelt ja -trahvidelt umbes kolm miljonit krooni, linna enda kulutused jäävad mõnekümne tuhande krooni piiridesse.

Tartu linnavalitsus võib pealinlaste olukorda muretult pealt vaadata, sest riigihankega Falck Lõuna-Eestile antud parkimise korraldamise juures on linn rohkem raha vastuvõtja, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak sõnas, et linna ülesanne on võtta vastu otsused, kui palju millises piirkonnas parkimise tund maksab ja kus on tasulised parkimisalad. Samuti laseb linn maha märkida parkimisalade jooned ja paigaldab vajalikud liiklusmärgid.

Ülemöödunud aastal kulutas linnavalitsus parkimisalade siniste joontega tähistamisele umbes 35 000 krooni. Haagi kinnitusel jäävad liiklusmärkidele tehtavad ühekordsed kulutused ka halvimal juhul mõnekümne tuhande krooni piiresse.

Parkimist korraldava Falck Lõuna-Eesti ülesanne on hea seista parkimisautomaatide korrasoleku ning vajadusel uute masinate soetamise ja paigaldamise eest, samuti jälgida, et autojuhid maksaksid parkimise eest.

Möödunud aastal teenis linn parkimiselt ja trahvidest ligi kolm miljonit krooni, Falck Lõuna-Eesti teenistus oli samal ajal umbes 2,2 miljonit krooni, millest kulude mahaarvamisel jäi puhastuluna alles umbes 200 000 krooni.

Falck Lõuna-Eesti pressiesindaja Annely Allik ütles, et firma on selle summaga rahul. Tänu kulutuste optimeerimisele ja pikema aja peale hajutamisele on tuldud omadega toime ning ülal peetud firma kuut parkimisgrupi töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing