Nokian Tyres tõi turule vähivaba suverehvi

Annika Matson 01. märts 2004, 10:28

Soome rehvitootja Nokian Tyres tõi turule esimese suverehvi NRHi, mis on toodetud ilma vähki tekitavate aineteta, kirjutab majandusajaleht Handelsblatt.

Seni on rehvitööstuses kasutatud nafta baasil toodetud õlisid, mis annavad rehvile suure kiiruse ja niiskuse juures parema pidavuse ja tugevuse.
Saksa keskkonnaameti läbi viidud uuring näitas hiljuti, et seni rehvides kasutatud õlid sisaldavad palju niinimetatud polütsüklilist aromaatset süsivesinikku (PAS), mis tekitab pahaloomulisi kasvajaid.

?Euroopa rehvitööstus ei ole võimeline enne 2009. aasta detsembrit rehvitööstuses naftast täielikult loobuma,? oli Euroopa rehvitööstuse liidu ametlik seisukoht.

Seevastu Nokian Tyresil on kavas kogu tootmine ümber orienteeruda 2004. aasta lõpuks. Seega teeb Skandinaavia turuliider jalgealuse kuumaks oma Euroopa konkurentidel. ?Juba praegu toodetakse 80% meie rehvidest ilma vähki põhjustavate koostisaineta,? ütles Nokian Tyresi pressiesindaja Falk Köhler Saksa majandusajalehele Handelsblatt. Ta lisas, et esimene mürgivaba rehv on NRHi.

Konkurendi Michelini pressiesindaja Thomas Becki sõnul puuduvad hetkel uute rehvide kohta testid, mis näitaksid nende pikaajalist vastupidavust. Ta lisas, et seni kasutatud rehvide kohta ei ole konkreetset tervistkahjustavat mõju siiski veel kindlaks tehtud. Becki andmetel on autodel, mis kasutavad uuel tehnoloogial valmistatud rehve suurem kütusekulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing