Börsiülevaade: firmadel ideaalne võimalus börsile tulekuks

02. märts 2004, 10:16

Tallinna börsile oleks praegu ettevõtetel väga hea aktsiaid tuua, kuna enamus väärtpaberid on rekordkõrgustel ning janu uute ettevõtete järele väga suur.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et investeerimispank Suprema analüüsib Eesti Raudtee võimaliku börsile minemise võimalusi.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni sõnul oleks Eesti Raudtee börsile viimine riigile igal juhul soodne.

Arvestades Eesti Raudtee võimalikku 3-4 miljardi kroonist turuväärtust, võiks firma väärtpaber Hansapanga ja Eesti Telekomi omade järel Tallinna börsi populaarsuselt kolmandaks saada.
Samas peab meeles pidama, et TeliaSonera võib Eesti Telekomi aktsiad veel tänavu väikeaktsionäridelt kokku osta ja telekomifirma börsilt ära viia. See tõstaks raudteefirma tähtsust veelgi.

Kõige tõenäolisemalt võib hetkel siiski kohalikule börsile tulla Taani kinnisvarafirma Baltic Property Trust Secura, kes lubas 2003. aasta detsembris, et selle aasta mais ollaks loodetavasti börsil.
Teerajajat, kes annaks julgust kõhklevatele firmadele, oleks hädasti vaja.

See, et mujal maailmas on ettevõted pärast aastatepikkust mõõna hakanud taas hoogsalt börsile tulema, siinseid firmasid tõenäoliselt eriti ei julgusta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing