Merendusringkonnad tahavad lähimerevedude edendamise keskust

04. märts 2004, 17:10

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi merenduse ümarlaual arutati Euroopa lähimerevõrgustiku osana Eesti lähimerevedude edendamiskeskuse loomist.

15 Euroopa riigis toimivate lähimerevedude edendamiskeskuste peamiseks eesmärgiks on propageerida meretransporti, kui soodsat ja keskkonnasõbralikku ning maismaavedudele täiendust pakkuvat logistilist lahendust. Eesti lõunanaabritest on tänaseks taolise lähimerevedude edendamiskeskuse juba loonud Leedu, Läti vastav keskus peaks alustama tööd lähiajal, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni sõnul on riik valmis sellise keskuse töös osalema. ?Kui merendus- ja transpordiringkonnad peavad vajalikuks keskus luua, paneb ka riik kindlasti oma õla alla. Transpordi ja kaubatransiidi edendamisel peame kasutama kõiki võimalusi, et säilitada Eesti konkurentsivõime,? lausus Atonen.

Toimides ühtses üle-euroopalises võrgustikus, pakuvad kohalikud lähimerevedude edendamiskeskused paremat koostööd jätkusuutlike transpordikontseptsioonide arendamisel ning vahendavad infot ja kontakte Euroopa Liidu toetusprogrammides osalemiseks.

Piirkondlike keskuste tegevuse põhiline alusprintsiip peab olema neutraalsus. Selle eesmärgi saavutamisel peetakse oluliseks riigi poolset osalemist keskuse töös. Oluliseks taotluseks on võimalikult laia kandepinna saavutamine ? kaasata tuleb kõik meretranspordi huvigrupid, eksportöörid, autotranspordiettevõtted ja ekspediitorid.

Euroopa Komisjon pakub lähimerevedude võrgustikuga liitumiseks omapoolset stardiabi kuni 45 000 eurot 3 aasta jooksul, eeldusel et vähemalt sama palju raha panustavad ka kohalikud osapooled.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing