Saudi Araabia kavatseb anda naistele hääleõiguse

10. märts 2004, 12:56

Saudi Araabia kavatseb murda senised traditsioonid ja riskib konservatiivide viha alla sattuda naistele hääletamisõiguse andmisel.

Oktoobris peetavatel kohalike omavalitsuste valimistel riigi parlamendi rolli täitva konsultatiivnõukogu liikme Saleh al-Maliki sõnul hääleõiguse kõik üle 21-aastased inimesed, vahendas Postimees Online The Guardiani.

«Kuigi seaduses ei ole selgesõnaliselt öeldud, et naised võivad hääletada, ei ole seal ka otsest väidet, et naised ei oleks kõlblikud oma hääle andmiseks või valitud saamiseks,» ütles Saleh al-Malik teisipäeval pressikonverentsil Saudi Araabia saatkonnas Londonis.

Ametnike sõnul vaikiti naistele hääletusõiguse andmise plaanist kaua, et vältida konservatiivide reaktsiooni.

Saleh al-Malik kinnitas, et naistel lubatakse hääletamisel osaleda, kuigi valitsus suhtub sellesse esialgu ettevaatlikult.

Oktoobrikuistel 180 kohaliku omavalitsuse valimistel on valijatel võimalus sõltuvalt piirkonna rahvaarvust valida 4 kuni 16 kandidaadi vahel.

Saudi Araabia naised peavad riietuses järgima kindlaid reegleid, neil ei ole õigust autot juhtida ja reisimiseks peab neil olema mehelt luba.

Hiljuti Suurbritanniat külastanud Saudi Araabia naisajakirjanikud kinnitasid, et neid koheldakse meestest erinevalt ja nad peavad artikleid kirjutama mehe nime all.

Mujal araabia maailmas, kus peetakse valimisi, välja arvatud Kuveidis, on naistel õigus oma hääl anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing