Enammakstud tulumaks on tagastatud üle saja tuhandele maksumaksjale

17. märts 2004, 11:08

Maksu- ja tolliamet on tagastanud enammakstud tulumaksu 114 000 deklaratsiooni alusel summas ligi 227 miljonit krooni.

Ameti teatel on kokku esitatud ligi 257 000 deklaratsiooni, neist 74 protsenti läbi e-maksuameti.

Tuludeklareerimise perioodi lõpuni on jäänud ligi kaks nädalat ning maksu- ja tolliamet ootab veel ligi 150 tuhandet deklaratsiooni. Amet juhib klientide tähelepanu, et koormus piirkondlikes maksukeskustes kasvab ja samuti on oodata järjekordade pikenemist, mistõttu palub amet võimalusel mitte jätta tulude deklareerimist viimastele päevadele.

Samuti on 22. märtsil igakuiste käibemaksudeklaratsioonide esitamise tähtaeg ning seetõttu võib sellel kuupäeval olla e-maksuameti keskkond tavapärasest aeglasem.

Elektrooniliselt esitatud probleemivabade ja täiendavat kontrolli mittevajavate deklaratsioonide puhul tagastab amet enammakstud tulumaksu viie tööpäevaga. Käesoleval hetkel on umbes 70 protsenti esitatud deklaratsioonidest probleemivabad ja täiendavat kontrolli ei vaja.

Enammakstud tulumaksu tagastamise viibimise põhjused on ligi 40 protsendi ulatuses seotud informatsiooni puudumisega krediidiasutustest ja umbes 35 protsenti on seotud koolituskulude deklaratsioonide mitteesitamisega haridus- ja koolitusasutuste poolt. See toob kaasa vajaduse deklaratsioone füüsiliselt kontrollida.

'Samuti juhime tähelepanu, et tulumaksu tagastamist võib takistada maksuvõla
olemasolu,' märgib amet oma teates.

Seadusega on amet kohustatud enammakstud tulu tagastama 1. juuliks 2004 ning ettevõtlustulu ja vara võõrandamisest saadus kasu puhul 1. oktoobriks 2004.
.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing