EPL: Eesti e-saadikud aafriklasi õpetama

19. märts 2004, 08:11

Juuni algul sõidab Aafrikasse esimene eestlastest e-saadikute rühm, kelle ülesandeks on Eesti kogemuste ja teadmiste varal e-riigi loomist õpetada.

E-riigi Akadeemia (EGA) juhi Ivar Tallo sõnul on e-saadikute projekti suurimaks erinevuseks senistest projektidest 3?5-liikmeliste gruppide viimine Aafrika ja Kagu-Aasia riikidesse. ?Seni on Eesti infotehnoloogia arengut väikestele gruppidele korraga tutvustamas käinud üks inimene, nüüd on eesmärk nädalapikkuse reisi käigus suuri ja erinevaid gruppe välja õpetada,? selgitas ta Eesti Päevalehele.

Suvised sõidugraafikud Aafrikasse ja Kagu-Aasiasse on koostamisel, näiteks Kagu-Aasia riikidest loodetakse nõustada Vietnami. Algul oli kaks aastat tagasi loodud EGA eesmärgiks nõustada SRÜ, Ida-Euroopa ja Kesk- Aasia avaliku sektori spetsialiste. ?Aga huvi on projekti vastu kogu aeg väga suur ja tagasiside unikaalselt positiivne,? ütles Tallo.

Palju on kontakte tulnud EGA veebikülje kaudu ja ülemaailmselt infoühiskonna foorumilt Genfis. ?Ning huvi pole mitte ainult TOMi ja e-maksuameti vastu, mis on väga head, vaid väga erinevate projektide vastu,? lisas Tallo. ?Näiteks ka paljudes Euroopa riikides pole m-parkimist.?

E-saadikutena eraldi inimesi tööle ei võeta, e-Eestit tutvustaksid põhitöö kõrvalt mitmesuguste valdkondade spetsialistid. Wifi.ee toimetaja Veljo Haameri hinnangul on see hea väljakutse alla 30aastastele it-spetsialistidele. ?Oluline on, et tal oleks taga toetajate võrk, kellelt kohapeal hätta jäädes kohe nõu küsida,? lisas Haamer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing