Majandusministeerium: tootmismahu kasv säilitas rõõmsa tulevikuvaate

23. märts 2004, 13:09

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kommenteeris täna avaldatud statistikat, öeldes, et tootmismahu kasv säilitas rõõmsa tulevikuvaate.

Veebruaris oli töötleva tööstuse toodangumaht püsivhindades 7,7% suurem kui aasta varem. Tööpäevade arvuga korrigeeritult kasvas tootmismaht 9,7%, märkis ministeerium.

Suurimas tööstusharus, toiduainetööstuses, ületas tootmismaht veebruaris aastatagust taset 2,8%. Olulisel määral suurenes tootmismaht liha- ning piimatootmises, tootmine vähenes aga pagaritoodete ning jookide osas. Toiduainetööstuses kasvas müük peamiselt siseturu arvel, samas suurenes ka sektori eksport ligi kümnendiku võrra.

Nii tekstiili-, rõiva- kui nahatööstuses jäid tootmismahud mulluse aasta samale tasemele alla.

Tööstusharudest näitasid suurimat tootmismahu kasvu kemikaalide tööstus ning kontorimasinate ja seadmete tootmine. Samad tööstusharud arenesid ka eelmisel aastal väga kiiresti. Tootmise maht keemiatööstuses suurenes tänu ekspordi kasvule, kontorimasinate tootmine toetus ainult siseturule. Ka teistes tööstusharudes iseloomustasid tootmismahu kasvu valdavalt kahekohalised kasvunumbrid, seda just tänu soodsatele arengutele ekspordi osas.

Puidutööstuses oli kasvu taga aga sisenõudlus. Teistest suurematest harudest ei suudetud aastataguseid tootmismahtusid saavutada veel vaid mööblitööstuses.

Ettevõtjad hindasid olukorda tööstussektoris veebruaris suhteliselt heaks. Konjunktuuriinstituudi poolt küsitletutest prognoosis iga teine ettevõtja tootmismahu suurenemist järgneva kolme kuu jooksul. Tulevikuväljavaadete osas oldi eriti positiivselt meelestatud paljudes sektorites: toiduaine-, puidu-, keemiatööstuses, kummi- ja plastoodete, ehitusmaterjalide ning masinate ja seadmete tootmises. Sellega seoses kavatsevad ettevõtted ka töötajaid juurde palgata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing