PM: Põllumehed ootavad Tiit Tammsaare jätkamist

24. märts 2004, 07:53

Nii põllumehi kui tööstusi koondav Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda palub peaminister Juhan Partsil põllumajandusminister Tiit Tammsaar ametisse jätta.

Postimees kirjutab, et põllumajandus-kaubanduskoja (EPKK) nõukogu esimehe Aavo Möldri sõnul seisavad põllumajanduses Euroopa Liiduga liitudes ees väga suured muutused, kuid ministri vahetus halvaks sektorit kureeriva ministeeriumi töö. «Poolel teel ei maksa praegu küll hobuseid vahetama hakata,» lausus ta.

Möldri hinnangul oli ministri tagasiastumisavaldus veidi ennatlik, ning Riigikokku naastes saaks ta karistada pattude eest, mille juured peituvad juba varasemate valitsuste võimuloleku ajas.

«Tammsaar saab endale kogu süü, kuigi osaliselt karistatakse teda eelmiste olijate pattude eest,» märkis Mölder. «Sektorile see kahtlemata kasuks ei tuleks, sest pooleli on veel liiga paljud liitumiseks vajalikud seadused.»

EPKK avaldust toetab ka Põllumajandustootjate Keskliidu nõukogu esimees Kalev Kreegipuu. Tammsaare viljavarguses süüdistamist ja tema ametist lahkumist ei ole hädavajalikuks nimetanud ka eelmised põllumajandusministrid Jaanus Marrandi ja Ivari Padar.

Tammsaare sõnul on meeldiv, et sektor teda sellisel viisil toetab, kuid tema seisukohti see ei muuda. «Endal lasuva poliitilise vastutuse tõttu olen ma avalduse esitanud ning nüüd on asi peaminister Partsi kätes,» lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing