PM: Maavanemad ei allu enam otse valitsusele

24. märts 2004, 07:50

Täna peaks lõpphääletusele jõudma seadus, mis opositsiooni hinnangul muudab maavanemad siseministeeriumi ametnikeks ja loob soodsa pinna nende parteistamiseks.

Endine Viljandi maavanem, Helir-Valdor Seeder Isamaaliidust nentis Postimehele, et eelnõu järgi on maavalitsused siseministeeriumi valitsemisalas ega allu otse valitsusele, mis teeb maavanemad ministeeriumi ametnikeks.

«Õiguslikus mõttes on kujunemas täiesti ebanormaalne olukord,» rääkis Seeder, «kus teiste ministeeriumide esindajal tekib põhjendatud küsimus, miks nad peaksid oma valitsemisalale pandud ülesandeid lahendama teise ministeeriumi ametniku kaudu.»

Regionaalminister Jaan Õunapuu on vastupidisel arvamusel, leides, et uus regulatsioon ei muuda oluliselt maavanema staatust ega suhtlemist ministeeriumidega.

«Mina ei näe siin küll varasemaga võrreldes mingit erinevust,» väitis Õunapuu. «Ka uue seaduse kohaselt nimetab maavanema ametisse valitsus, mitte siseminister ega regionaalminister.»

Kõnealuse seaduse kohaselt korraldatakse maavanema ametikoha täitmiseks konkurss, millel osalevate kandidaatide hulgast valib regionaalminister välja sobivaima.

Maavanemal puudub võimalus suhelda valitsusega otse, vaid ta peab tegema ettepanekuid regionaalministri kaudu. Kui ministril koostöö maavanemaga ei laabu, on tal õigus teha valitsusele ettepanek maavanema vabastamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing