Looduskaitsjad kutsuvad tähistama keskkonnakuritegude ohvrite päeva

29. märts 2004, 15:55

Eesti Sotsiaalökoloogiaklubi [Heauusilm] ja kodanikeühendus Roheline Kogukond kutsuvad tähistama 9. detsembril keskkonnakuritegude ohvrite mälestuspäeva.

Heauusilmlaste kinnitusel väärivad keskkonnakuritegude ohvrid ja inimtegevuse tõttu lagastatud loodus samasugust mälestuspäeva, nagu on küüditamise ja holokausti ohvreil, teatas keskkonnaportaal Roheline Värav.

Algatuse autorite kinnitusel aitaks mälestuspäev juhtida eestlaste tähelepanu vajadusele paremini hoolitseda meie looduse eest ning käia loodusvaradega säästlikumalt ümber.

9. detsember on sobilik päev, sest just sel päeval 1998. aastal võttis riigikogu vastu praegu kehtiva metsaseaduse, mis andis rohelise tee ulatuslikule metsarüüstamisele kõikjal Eestis.

[Heauusilma] ja Rohelise Kogukonna kinnitusel oleks keskkonnakuritegude ohvrite mälestuspäeva paslik tähistada mälestusmeeleavaldustega Eesti suurimais metsarüüstepaikades, aga ka vaidlusalustel keskkonnaobjektidel või nende läheduses.

[Heauusilm] ja Roheline Kogukond kutsuvad keskkonnakuritegude mälestuspäeva algatusega ühinema ka Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelist Liikumist ja teisi keskkonnaorganisatsioone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing