Maksuameti hoiatuskirjale vastanud veerandsada firmat

30. märts 2004, 13:11

Maksuamet on saanud ümbrikupalga maksmise märgukirjale vastukaja veerandsajalt firmalt, muuhulgas kurdavad ettevõtjad, et ei saa eesti keelest aru.

'Tänaseks päevaks oleme saanud otsest tagasisidet ligi 25 kirjasaajalt. Peamiselt tunnevad firmad huvi, mida nad oma tegevuses muutma peavad ja millistel põhjustel see kiri neile saadeti,' ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Samuti põhjendavad kirja saanud oma ettevõtte majandusnäitajaid. 'Osad pöördumised on olnud seotud ka keeleprobleemiga, kuna ei saada eestikeelsest kirjast aru,' lisas pressiesindaja.

Maksu- ja tolliamet saatis esmaspäeval veel sajale Eesti ettevõttele ümbrikupalga maksmise kahtlustamist sisaldavat märgukirja.

Maksuamet juhib adressaatide tähelepanu töötajatele tehtud väljamaksete madalale konkurentsivõimelisusele, mis võib viidata mitteametlike palkade maksmisele.

Samas teatab maksuhaldur kirja saanutele, et nad vabastatakse täielikult või osaliselt karistusest, kui nad enne konkreetses asjas revisjoni või maksuõigusrikkumise menetluse alustamist esitavad andmed tasumata jäänud maksusumma kohta.

Selliseid märgukirju on amet saatnud 200 ettevõttele. Käesoleval aastal on sarnaseid kirju kokku saamas ligi 700 Eestis tegutsevat ettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing