PM: Poed ei pea enam tagasi andma viiesendiseid

05. aprill 2004, 08:02

Uute seaduste kohaselt ei pea müüjad enam tagasi andma viiesendiseid ega 300 krooni piirist allapoole jäävate summade puhul kviitungit.

Viiesendiste tagasiandmise asemel tuleb alates 15. aprillist ostusumma kas alla- või ülespoole ümardada. Viiest sendist allapoole jääv summa ümmardatakse väiksemaks ja viit senti ületav summa suuremaks, kirjutas Postimees.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaubandustalituse juhataja Anne Laari sõnul peitub selle põhjus tõsiasjas, et viiesendiste tootmine on lõpetatud ning neid ei jätku enam piisavalt.

Uue tarbijakaitseseaduse põhjal ei pea kaupmehed enam väikeste ostusummade puhul klientidele t?ekki või arvet andma. See on siiski vaid võimalus, sest kui tarbija soovib, peab talle t?eki andma isegi tikutopsi ostu puhul.

Laari sõnul nõuavad praegused seadused igal juhul ostu tõendava dokumendi andmist, kuigi näiteks lehepoisid ja suvekohvikud seda tavaliselt ei tee.

Tarbijakaitseameti juhi Helle Aruniidu sõnul peab ostjal olema alati ka piisavalt taiplikkust, et enda eest seista ning kaupmeeste tüssamise algust ta eriti tõenäoliseks ei pea. «Eestis kuulub t?eki andmine loomuliku kaubanduskultuuri juurde,» lausus ta.

Aruniit peab uues tarbijakaitseseaduses oluliseks ka ühikuhinna esitamise nõude kehtestamist, sest see annab ostjatele hea võimaluse erinevaid kaupu omavahel võrrelda.

Ühikuhinna esitamine tähendab seda, et kauba hinnasildile peab lisama ka konkreetse toote kilogrammi, liitri või meetri maksumuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing