Cisco kasum kasvas 23 protsenti, loob 1000 uut töökohta

12. mai 2004, 10:01

Maailma suurim võrguseadmete tootja Cisco teatas eile kvartali kasumi 23protsendilisest kasvust ning kavatsusest luua 1000 uut töökohta.

Järelkauplemisel Cisco <GR#US.CSCO>aktsia hind siiski langes 2 protsendi võrra osaliselt seetõttu, et laoseis kasvas 20 protsendi võrra võrrelduna eelmise aasta esimese kvartaliga, teatab Reuters. ?Kui te mäletate, et tehnoloogiamulli lõhkemise ajal, oli üheks probleemiks Cisco laoseisu dramaatiline kasv,? selgitas uudisteagentuurile Chicago fondijuht Shawn Campbell, kelle portfellis on ka Cisco aktsiaid. Toona kandis Cisco maha 2,2 miljardi dollari eest laovarusid kuid kompanii tegevjuht John Chambers pareeris kahtlusi väitega, et investoreid oli varem hoiatatud laoseisu kasvu eest ja see ei tohiks olla probleem.

Investorid vaatavad Ciscot kui ettevõtete ja valitsuste indikaatorit tehnoloogia kulutustele. Kontsern teenis eelmisel kvartalil kasumit 1,21 miljardit dollarit (16 miljardit krooni) ehk 17 USA senti aktsia kohta. Aasta tagasi teenis kompanii 987 miljonit dollarit kasumit ehk 14 senti aktsia kohta. Kui erakorralisi kirjeid mitte arvestada oli Cisco kasum 19 senti aktsia kohta ehk sendi võrra analüütikute ootustest parem.

Cisco käive kasvas 22 protsenti 5,62 miljardi dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing