EPL: Värske küsitlus kuulutab sotsid eurovalimiste soosikuks

27. mai 2004, 07:39

EMORi värske uuringu järgi on eurovalimiste favoriidiks sotsiaaldemokraadid Toomas Hendrik Ilvese juhtimisel, järgnevad Keskerakond ja Reformierakond.

Ilvese ülekaal teiste kandidaatide ees on mäekõrgune, ulatudes 15 protsendini, samas kui ülejäänud esikümne kandidaatide toetus kõigub alles 7-3 protsendi vahel, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ilvese liidripositsiooni vaevalt keegi konkureerivatest kandidaatidest väärata suudaks,? kommenteeris Emori sotsioloog Tõnis Saarts. ?See võiks juhtuda vaid siis, kui Ilvesega seoses puhkeb mõni tõsine, avalikkuses suurt nördimust tekitav skandaal.?

Sotsiaaldemokraatide pressiesindaja Olari Koppel hindas, et sotside tugevuseks võib lisaks usaldusväärsele esinumbrile olla ka järjekindlus. ?Referendumi ajal septembris rääkisime, et Euroopa Liit on sõber ja partner, aga nüüd on paljud erakonnad ehitanud oma kampaania üles nii, et Euroopa Liit on midagi, millele tuleb vastanduda,? osutas Koppel kannapöördele.

Sotsioloog Saarts osutab, et parteide kaupa on seis oluliselt võrdsem ja kellegi liidripositsioon pole kindel. Kogu toetus sotsiaaldemokraatidele kandidaatide menunumbrite summana küünib 20 protsendini, neile järgnevad Keskerakond 18 ja Reformierakond 17 protsendiga. Saartsi hinnangul heitlevadki praeguse seisuga kahe koha pärast Euroopa Parlamendis need kolm jõudu. Kokku pääseb pärast 13. juunit eurosaadikuks kuus eestlast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing