EPL: Rootslased kolivad Volvo varuosade tootmist Eestisse

01. juuni 2004, 08:08

Pärnumaal Sauga valla tehnopargis asuva Lasertool OÜ Rootsi emafirma Lasertool AB plaanib poole oma tootmisest Eestisse kolida.

Sellega kolmekordistatakse Pärnumaal Scania ja Volvo veoautode ja busside varuosade tootmist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kolimise üheks põhjuseks on tootmise iga-aastane 20protsendiline kasv. Teiseks põhjuseks on klientide poolt pidev hindade alandamise surve. Kuna mahud kasvavad, plaanitakse tulevikus käivitada tehases ka teine vahetus,? ütles Lasertool OÜ tootmis- ja tehnikajuht Marko Kokla.

Ettevõtte Eestisse kolimiseks ehitatakse juurde veel kaks tehast, mille tulemusena suureneb tootmispind seniselt 2700 ruutmeetrilt 9700-le. ?Tehase esimene etapp käivitus käesoleva aasta alguses. Aasta lõpuks peavad valmima veel kaks tehasehoonet, mis kolmekordistavad tootmispinda tehases,? lisas Kokla.

Tema sõnul on tehases töötatud nelja kuuga selgunud, et hakkab kitsaks jääma. Peagi alustatakse kahe samasuguse hoone ehitust ning aasta lõpus käivitatakse tootmine. Koos tehase laienemisega suureneb töötajate arv kuni 100 inimeseni.

Täna valmistavad ettevõtte 30 töötajat Kokla sõnul Scania ja Volvo veoautode ja busside tarvis lehtmetallist detaile. Toodangu hulka kuuluvad rattakoopa- ja mootorikatted, porilapatsid, mitmesugused raamidetailid ja helisummutid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing