FC Flora võlgneb maksuametile 20 mln

Liis Kängsepp 02. juuni 2004, 14:11

Riigilt Lilleküla staadioni ehitamiseks raha saav FC Flora on maksuametile võlgu umbes 20 mln kr, Pohlak lubab võla tasuda graafiku alusel.

Klubi presidendi Aivar Pohlaku sõnul on võlal kaks allikat. Esimene neist on eelmisel ja üle-eelmisel aastal tekkinud võlg, mille otseseks põhjuseks oli staadioni ehitusest tingitud rahapuudus. ?Võtsime endale kohustuse, paraku muutus poliitiline kliima meile ebasobivaks ja jäime ehitusarvete tasumise juures omapead,? ütles Pohlak, kelle hinnangul ei tohi unustada, et Eestis puudus varem rahvusvahelistele nõuetele vastav jalgpallistaadion.

?Klubi võttis endale vastutuse ja likvideeris selle probleemi, sattus ise raskustesse, aga tuli sealt omal jõul välja,' kommenteeris Pohlak. 'Usun, et selles olukorras on normaalne, et riik aitab staadioni valmis ehitada.?

Võla teiseks allikaks on kohtuvaidlus maksuametiga, mis praeguseks on jõudmas kohtuvälise kokkuleppeni. Pohlaku sõnul on kokkuleppelt praegu puudu veel vaid allkirjad. Kui paberid saavad allkirjastatud kujuneb FC Flora maksuvõlaks praeguse 20 mln asemel 4-5,5 mln kr.

?Nagu paljud teised ettevõtted saime meiegi oma nahal tunda maksuameti pahupoolt, mis Tõnis Paltsi rahandusministriks olemise ajal sai õnneliku lõpu maksuameti reformi näol,? viitas Pohlak. ?Polnud juhuslik, et just sellel perioodil tekitati teatud inimestele probleeme ja koos probleemidega tekkisid ka kodanikud kes probleemidele 'lahendusi pakkusid',? selgitas mees.

Tänavu on FC Flora tasunud riigile makse 1,7 mln kr eest, kus on sees ka maksegraafikujärgne maksuvõla kustutamine.

Loe ka tänasest Äripäevast lugu <#'Lilleküla staadioni ootab 75 mln suurune rahasüst maksumaksjalt'=http://www.aripaev.ee/2644/uud_uudidx_264405.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing