ERA Panga pankrotihaldurid esitasid kohtule lõpparuande

03. juuni 2004, 15:21

ERA Panga pankrotiprotsess hakkab otsa saama ? haldurid esitasid eile Tartu maakohtule lõpparuande, mis võtab kokku viie aasta pikkuse pankrotimenetluse.

ERA Panga võlausaldajatel on lõpparuandega aega tutvuda kümme päeva.

ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross prognoosis, et kohus teeb otsuse, kas kinnitada lõpparuanne või mitte, juuni lõpus või juuli algul.

Trossi sõnul sattus ERA Pank makseraskustesse neljal põhjusel: aktsiakapitali tehtud mitterahalised sissemaksed olid üle hinnatud, anti põhjendamatult madala intressiga laene pangaga seotud isikutele ja nende äriühingutele, raamatupidamine ei kajastanud finantsolukorda pangas objektiivselt ning luhtus katse üle võtta endast suurem EVEA Pank.

Tartu maakohus kuulutas ERA Panga pankroti välja 1999. aasta 7. juunil.

ERA Panga vastu kaitsti kokku nõudeid 318 miljoni krooni ulatuses. Panga võlausaldajatele, endistele klientidele on välja makstud 38 protsenti kaitstud nõuetest ehk kokku 115,8 miljonit krooni. Eesõigusnõuded on rahuldatud sajaprotsendiliselt ehk välja on makstud 14,2 miljonit krooni.

?Loodame, et saame tulevikus veel võlausaldajatele raha jagada,? rääkis Tross. ?Jagatav summa sõltub sellest, kui suures ulatuses tunnustab kohus ERA Panga tsiviilhagi panga juhtide üle käivas kriminaalasjas, ja sellest, kui palju laekub raha Barclay Kinnsivara ning Andres Bergmanni kui eraisiku pankrotiprotsessides.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing