Stroomi saab esimese Tallinna supelrannana rahvusvahelise sinilipu

03. juuni 2004, 10:24

Tallinna esimese supelrannana pälvib Stroomi rand sinilipu, mille heiskab linnapea Edgar Savisaar, teatas Põhja-Tallinna valitsus.

Rahvusvahelise märgisena tähendab sinilipp, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud ning selle ümbrus on puhas ja turvaline.

Põhja-Tallinna vanem Enno Tamm ütles, et ootab puhkajatelt heaperemehelikku suhtumist korrastatud randa. ?Rannakülastajate kätes on Stroomi ranna säilimine Eesti ühe kaunima ja sinilipu väärilise rannana, et raskustega kättevõidetav staatus ei libiseks enam käest,? ütles Tamm.

Stroomi randa lisandus tänavu lastehoiuväljak ja minigolfi väljak; rannahoone ette rajati 65-kohaline jalgrattaparkla. Haldus- ja hooldusfirmad uuendasid sel kevadel ka ranna betoonäärise laudist, ääris kaitseb haljasala tuulega pealetungiva liiva eest. Rannaliiv on sõelutud ning püstitatud 30 riietuskabiini. Tualettruumide juurde, müügipaviljoni seinale paigaldas linnaosa puhtavee joogikoha.

Hiljuti lõpetati Stroomi rannas nelja grillimiskoha remont. Samuti parandati ja värviti üle laste mänguväljakud. Ranna-alast parema ülevaate saamiseks paigaldab linnaosa rannahoone ees olevasse parklasse stendi, samas uuendatakse ka rannas olevaid viitasid.

Stroomi randa heisatakse sinilipp 5. juunil kell 12.00, millele järgneb meelelahutusprogramm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing