Glaxosmithkline varjas oma ravimi kõrvalmõjusid

03. juuni 2004, 12:58

Briti ravimikonglomeraat Glaxosmithkline (GSK) kaevati New Yorgi osariigi võimude poolt kohtusse, sest varjas antidepressandi Paxil kõrvalmõjusid.

Hagi esitajate arvates tegi kompanii terve rea samme, et varjata avalikkuse eest kliiniliste katsetuste negatiivseid tulemusi. New Yorgi osariigi prokurör Eliot Spitzer teatas, et kompanii desinformeeris teadlikult ka oma turundusallüksust, kirjutab BBC.

Hagi sisuks on preparaadi mõju lastele ja noorukitele, kellele see uus antidepressant on määratud. Spitzeri sõnul viis GSK läbi viis uuringut, kuid avaldati neist vaid ühe tulemused. Ülejäänud demonstreerisid, et Paxil ei mõju nii nagu kompanii teavitab.

Lisaks annavad mitteavalikustatud katsetused tunnistust sellest, et preparaadi tarbimine suurendas enesetappude riski patsientide hulgas.

GSK esindaja teatas, et süüdistused on alusetud. Esindaja sõnul levitati kogu informatsiooni meditsiiniajakirjades ja avalikel teaduslikel aruteludel, samuti esitati need meditsiinilistele järelevalveorganitele.

2002. aastal kirjutasid USA arstid lastele ja noorukitele välja üle 2 mln retsepti Paxilile. USA reguleerivad organid kiitsid heaks ravimi kasutamise üksnes täiskasvanutele, kuid Ühendriikide meedikutel on volitused seda kirjutada välja ka lastele.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/business/newsid_3771000/3771873.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing