Meie Maa: Reiljan maksis sadamavaidluse võitmiseks 180 000 krooni

11. juuni 2004, 08:00

Saaremaa süvasadama kohtuvaidluses kasutas keskkonnaministeerium enam kui 180 000 krooni eest advokaadibüroo Raidla ja Partnerid teenuseid.

Tallinna halduskohtunik Mai Saunanen jättis kolmapäevase otsusega rahuldamata Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Rohelise Liikumise kaebuse, millega vaidlustati Saaremaa sadama rajamise keskkonnamõju hindamise aruande heakskiitmine keskkonnaminister Villu Reiljani poolt, kirjutas Meie Maa.

Kohtus nõudis ministeerium roheliste organisatsioonidelt õigusabikulude hüvitamist kokku 180 981 krooni eest. Kohtunik otsustas tervet summat kaebuse esitajatelt mitte sisse nõuda ja nõustus kummalegi 10 000-kroonise arve esitamisega.

Kohtuniku sõnul tuleb «kohtukulude jaotamisel arvestada sellega, et kohtukulude kandmise risk ei tohi olla nii suur, et see sunniks valitsusvälist mittetulunduslikku organisatsiooni, kelle eesmärk on loodus- ja keskkonnakaitse, kohtusse pöördumisest loobuma».

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Monika Kopti põhjendas õigusabi sisseostmist sellega, et tänavu märtsis, kui kohtuasi alguse sai, olid ministeeriumi juristid ELiga liitumise eel liiga koormatud, et nii keeruka kohtuasjaga piisava põhjalikkusega tegeleda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing