PM: Eesti ei suutnud saata andmeid IT-uuringusse

01. juuli 2004, 09:00

Sel aastal välja antud uuringus arvutikasutuse kohta Euroopa koolides haigutavad Eesti kohal valged laigud, sest vastutav inimene jättis andmed saatmata.

Eelmises Euroopa haridusvõrgustiku Eurydice välja antud sarnases uuringus hiilgas Eesti väga kõrgete tulemustega. Ka sel korral olid eeldused tippu jõudmiseks olemas, kirjutas Postimees.

Kersti Kaldma, Eurydice Eesti Programmi juhataja tunnistas end süüdi. Alguses tõi ta põhjuseks teatud kommunikatsioonihäired, kuid selgitas siis, et inimene, kes asja eest vastutas, ei suutnud Eesti kohta andmeid edastada.

E-riigi Akadeemia direktor Ivar Tallo avaldas juhtunu üle kahetsust. Ta nentis, et arvestades seda, kui palju meil kiideldakse tublidusega IT-alal, on väga piinlik, et kokkuvõtteid vaadates on kaardil Eesti kohal valged laigud ? kui usutav meie tublidus niiviisi on?

«Tiigrihüpe on olnud Euroopa Liidus iseseisev mõiste,» märkis Tallo. «Martin Bangemann, Euroopa Komisjoni liige ütles kunagi, et meie siin Brüsselis tegeleme bürokraatlike konnahüpetega, nemad Eestis aga suurte tiigrihüpetega. Nüüd aga nägin seda üllitist, Eesti kohta andmed puuduvad, see on hästi kurb.»

Kaldma sõnul töötab andmed saatmata jätnud inimene kõrgel kohal ning on piisavalt pädev, et talle tehti ülesandeks küsimustikule vastamine ja andmete edastamine otse Eurydice Euroopa peakorterisse.

Projekti Eesti koordinaator on süüdi eelkõige selles, et ei kontrollinud küllalt tõhusalt, kas ülesanne saab õigeaegselt täidetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing