Kalev ostis 61 protsenti Vilma aktsiatest

02. juuli 2004, 14:21

Eile omandas Kalev 60,6 protsenti Viljandi pagaritööstuse Vilma aktsiatest ehk 436 857 aktsiat, teatas firma börsile.

Nimetatud osaluse eest kuulub tasumisele kokku 11,2 mln krooni. Ostusummast 7 5 miljonit krooni kuulub tasumisele hiljemalt 14. juuliks 2004 ja 3,75 mln krooni tasutakse hiljemalt 31. detsembriks 2004. Aktsiate omandiõigus läheb üle lepingu sõlmimisel ehk 1. juulil 2004. aastal

Lepingujärgselt kohustub Kalev 2005. aasta jooksul tegema teistele Vilma aktsionäridele samadel tingimustel väljaostupakkumise ülejäänud osaluse omandamiseks.
Vilma aktsiate omandamise eesmärgiks on Kalevi tegevuse laiendamine jahukondiitri sektoris vastavalt ettevõtte pikaajalisele arengustrateegiale. Möödunud aasta lõpul omandatud enamusosalus Kalev Jõhvi Tootmises (endine Järle) oli Kalevi esimeseks sammuks antud valdkonnas.

Vilma omab jahukondiitri sektoris sissetöötatud kaubamärki Vilma.
Pärast 2003. majandusaasta lõppu pole Kalevi andmetel toimunud Vilma majandustegevuses olulisi muudatusi.

Käesoleva aasta korralisel üldkoosolekul otsustasid Vilma aktsionärid maksta dividende 10 miljonit krooni. Võttes arvesse, et nimetatud dividendid makstakse osaliselt enne 2000. aastat teenitud kasumist, kaasnes sellega ka kohustus maksta ettevõtte tulumaksu summas 3,1 mln krooni. Nimetatud summade võrra on Vilma omakapital vähenenud (arvesse võtmata käesoleval majandusaastal teenitud kasumit).

1. juuli 2004. aasta seisuga oli Vilmal pikaajaline laenukohustus Eesti Ühispanga ees kogusummas 10 miljonit krooni. Kalevi hinnangul on Vilma rahavood küllaldased nimetatud laenu tagasimaksmiseks.

Vilma aktsiate ostu-müügi tehing pole käsitletav tehinguna seotud isikutega. Kalevi nõukogu ja juhatuse liikmed ei oma antud tehingus majanduslikku huvi.
Pärast omandamist kuulub Vilma aktsiatest ja aktsiatega esindatud häältest üldkoosolekul 60,6 protsenti Kalevile. Ülejäänud aktsionärid omavad igaüks vähem kui viis protsenti Vilma aktsiatest.

Kalev ei ole teadlik kohtuvaidlustest, mille osapooleks oleks Vilma ja mis võiks mõjutada Vilma majandustegevust ning finantsseisundit.

Vilma ja Kalevi vahel on üks kehtiv leping, mis reguleerib Vilma aktsiate omandamise protsessi ja sellega kaasnevaid konfidentsiaalsuskohustusi. Muid lepinguid kahe ettevõtte vahel ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing