Kauba ühendusesisest käivet tuleb hakata deklareerima kord kvartalis

05. juuli 2004, 14:03

Tulenevalt tollikontrolli kadumisest Euroopa Liidu sisepiiridel lisandub maksumaksjatele kohustus esitada kauba ühendusesisese käibe aruanne.

Teenuseid ja kauba soetamist kord kvartalis esitatavas aruandes ei deklareerita, selgitas maksu- ja tolliamet pressiteates.

Ühendusesisese käibe aruande on kohustatud esitama need, kellel on maksustamisperioodi jooksul tekkinud kauba ühendusesisene käive või kes on maksustamisperioodi jooksul võõrandanud kaupa edasimüüjana kolmnurktehingus. Kauba ühendusesisese käibe aruanne esitatakse maksuhaldurile kvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks.

Kvartaliaruandes deklareeritakse üksnes kauba müük ostjate lõikes. Iga ostja lõikes käibed summeeritakse ja kajastatakse ühel real. Kui kauba ühendusesisene käive puudub, siis aruannet ei esitata.

Esimene kauba ühendusesisese käibe aruanne tuleb esitada arvestatava teise osakvartali eest 20. juuliks. Selleks kuupäevaks esitatavas aruandes on deklareeritavaks perioodiks 01.mai kuni 30. juuni 2004. a.

Aruannet on võimalik esitada Maksu- ja Tolliametile nii elektroonselt e-maksuameti kaudu kui ka paberdeklaratsioonil piirkondlike maksukeskuste teeninduspunktidesse. E-maksuametis on kauba ühendusesisese käibe aruanne kättesaadav homsest, 6. juulist. Paberkandjail esitada soovijatele on aruandeblanketid saadaval <#maksu- ja tolliameti veebilehel=http://www.emta.ee/?id=1398>

2004. aasta teise kvartali eest on oodatav kauba ühendusesisese käibe aruannete arv 3000, millest Maksu- ja Tolliameti hinnangul enamus esitatakse e-maksuametis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing