PM: alkoholi öine müügikeeld jätab tööta ligi 500 inimest

07. juuli 2004, 09:08

Öise alkoholimüügi keelamise tõttu kaotab Tallinnas töö ligi 500 inimest ning kaupmehed kannavad ligi kahe miljoni ulatuses kahjusid.

«Alkoholimüügi piiramine on selgelt poliitiline ja populistlik otsus, kuid sellest hoolimata oleks seda võinud teha mõistliku etteteatamisajaga,» ütles Postimehele väike- ja keskmise suurusega poodnikke ühendava liidu esindaja, osaühingu Vegelius juht Naum Muhhin. «Päris nii ei saa, et ükspäev tehakse otsus ja kolme päeva pärast peavad kõik nõuded täidetud olema.»

Tema sõnul on asja üks külg inimesed, kes tänasest kehtima hakkava korra tõttu töö kaotavad, teisalt surutakse aga ettevõtetele kaela kohustused ja väljaminekud, millega keegi arvestanud pole. Suureks probleemiks on poodidele näiteks turvalisus, sest seni ööpäev ringi avatud kauplustesse tuleb uued turvaseadmed paigaldada.

«Turvafirmad ei jõua seda aga nii kiiresti teha, sest tahtjaid on liiga palju,» kinnitas ta. Samuti on poodnikele probleemiks tõsiasi, et osa senistest müüjatest tuleb kiiresti koondada. Seegi nõuab suuri summasid.

Seetõttu olekski Muhhini sõnul normaalne, kui linn kaupmeestele appi tuleks või keelu kehtima hakkamise edasi lükkaks. «Absurdne on seegi, et keegi ei oska täpselt öelda, kas keeld algab ööl vastu kolmapäeva või neljapäeva,» märkis ta.

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna tunnistas eile Postimehele, et etteteatamisaeg jäi tõepoolest pisut lühikeseks, kuid ta avaldas usku, et kaupmehed saavad selle ajaga hakkama. «Ega esimesel ööl hakka keegi kohe trahve kirjutama,» märkis Tsahkna.

Seda ta aga ei lubanud, et linn poodnikele kulutuste katmisel appi tuleb. «Kaupmeestel on võimalus linnavolikogu otsus vaidlustada,» lisas ta. Linnavalitsuse eilse teate kohaselt hakatakse reide öösel alkoholi müüvatesse kauplustesse korraldama neljapäevast ning korra vastu patustajaid trahvitakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing