Jukos peab pressikonverentsi keset pankrotispekulatsioone

22. juuli 2004, 09:34

Jukos peab pressikonverentsi keset pankrotispekulatsioone, kirjutab Bloomberg.

Firma juhtkond pidas eile õhtul nõu ja kutsus Moskva aja järgi täna keskpäevaks kokku pressikonverentsi.

?Kui nad kuulutaksid välja pankroti, oleks see hea uudis, kuna siis kaitseb see firma võlausaldajaid kindla perioodi jooksul ja väldib varade laialitassimist,? ütles ühe Jukose suurimaid aktsionäre Prosperity Capital Managementi fondijuht Aleksander Branis. ?Tasub püüda.?

Jukose finantsdirektor Bruce Misamore ütles 6. juuli pressikonverentsil, et pankrott on üks võimalus kaitsmaks Jukost. Firmal pole rohkem kui 1,4 mld dollarit raha. Firma sai Venemaa ajaloo suurima trahvi ? 3,4 mld dollarit, mis jäeti tähtajaks maksmata.

Venemaa arestis eile Juganskneftegazi, mis pumpab 60 protsenti Jukose naftast ja mille turuväärtus on Goldman Sachsi hinnangul 20 mld dollarit.

Jukosele võivad jääda tühjad pihud, kui valitsus müüb Juganskneftegazi allpool selle tegelikku väärtust, kirjutas Goldman Sachs eile õhtul investoritele.

?Venemaa justiitsministeeriumil pole kohustust, et ta peab müüma Juganskneftegazi oksjonil, mistõttu pole garanteeritud, et Jukos saab selle eest õiglase hinna,? kirjutas Goldman Sachs. Jukos võib jääda varadega, mille väärtus on null ja 12 dollari vahel aktsia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing