PM: Piletihinnad võivad Tallinna kohtusse viia

23. juuli 2004, 08:54

Õiguskantsler Allar Jõks nõuab ühistranspordiseaduse kiiret muutmist, lubades muidu Tallinna elanikele soodushinnad kehtestanud määruse kohtusse anda.

Õiguskantsler teatas minister majandusminister Meelis Atonenile, et lahendus tuleb leida enne 2005. aasta eelarvete vastuvõtmist, kirjutas Postimees. «Vastasel korral olen sunnitud pöörduma vaidluse lahendamiseks riigikohtusse,» hoiatas Jõks.

«Probleemi lahendamine on viibinud mitmeid kuid ja edasine viivitamine kahjustab iga päev isikute õigusi avaliku teenuse kasutamisel,» ütles Jõks Postimehele. Ta märkis, et on sidunud riigikohtusse pöördumise vabariigi valitsuse tegevusega.

Õiguskantsler saatis juba 25. veebruaril Tallinna linnavolikogule märgukirja, milles leidis, et Tallinn on inimestele elukoha järgi sõidusoodustusi tehes rikkunud nii põhiseadust kui ühistranspordiseadust. Tallinn pakkus seepeale välja võimaluse seadust muuta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Anu Hallik-Jürgenstein ütles, et hetkel ootab ministeerium seadusemuudatuse kolme võimaliku versiooni kohta rahandusministeeriumi arvamust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing