Maapiirkonna väikeettevõtjad hakkavad toetust saama

28. juuli 2004, 14:55

Põllumajandusminister kinnitas täna tingimused toetuste saamiseks läbi maapiirkondades majandustegevuse mitmekesistamise programmi.

Täpsemalt on tegu määrusega, kus on kirjas Eesti riikliku arengukava meetme 3.3 ?Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas? toetuse saamise tingimused, teatas põllumajandusministeerium.
Maamajanduse mitmekesistamise toetus on mõeldud maapiirkonnas tegutsevatele väikeettevõtjatele ? nii põllumeestele, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega kui ka ettevõtjatele, kes laiendavad oma tegevust. Taotleja peab olema aasta aega tegutsenud ning tõestama oma äriplaanis, et suudab oma tegevust jätkata vähemalt järgmised viis aastat. Toetusi saavad üksnes maksuvõlgnevusteta ettevõtted.

Maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise meetme eesmärk on suurendada tööhõivet külades, alevites ja alevikes ning tõsta maainimeste sissetulekut maaettevõtluse arendamise kaudu. Toetust saab investeeringuteks, mis on vajalikud maaelanike ja ?ettevõtete teenindamiseks, toiduainete töötlemiseks või käsitöö ja maaturismi arendamiseks.

Maksimaalne toetus ühele taotlejale on kuni 1 564 660 krooni aastas. Omafinantseeringu määr algab 50protsendist, seetõttu peab toetuse taotleja valmis olema, et pool vajaminevast rahast tuleb endal investeerida.

?Kevadine üle ootuste suur nõudlus põllumajandustootmise investeeringutoetuste järele näitab seda, et maainimesed on võimelised edukalt toetusi taotlema, äriplaane koostama ja vajalikke dokumente hankima,? märkis Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Krista Kõiv.

Eesti riikliku arengukava raames laekus põllumajandustootmise investeeringutoetuste saamiseks kevadel poole kuuga 463 taotlust, millega taotleti 72protsenti rahast, mis oli ette nähtud kolme aasta peale.

Maapiirkondade majandustegevuse mitmekesistamise toetuste taotlusi hakkab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet ehk PRIA vastu võtma augusti lõpus. Täpne taotlusperiood selgub lähinädalail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing