EPL: Tasemel ravivõimalused toovad Eestisse sadu välismaa patsiente

06. august 2004, 08:27

Meie haiglatesse tuleb ennast ravima üha rohkem välismaalasi, kelle jaoks ravijärjekorrad liiga pikad pole.

Perekond Markwart Saksamaalt puhkab Pärnus juba kolmandat suve, neid meelitavad nii meri, kliima kui ka odavad protseduurid. Teist suve ollakse ravil Pärnu mudaravilas, mille hotellis ka elatakse. ?Minul on seljaviga ja tütar vigastas end kehalise kasvatuse tunnis,? ütles Lina Markwart, kes viibib Pärnus ravipuhkusel koos oma nelja lapse ja kahe lapselapsega.

Lääne-Tallinna keskhaigla ravijuhi Kaido Kotkase sõnul tuleb end Eestis ravida soovivaid turiste nii läänest kui ka ida poolt, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Põhjused, miks välismaalased Eestisse tulevad, on erinevad ? läänest tullakse sellepärast, et seal on väga pikad järjekorrad, idast seepärast, et meil on parem kvaliteet,? ütles Kotkas.

Eestisse just ravile tulevaid inimesi huvitab Kotkase sõnul eelkõige ortopeedia, närvihaiguste ravi. Idast, eriti just Peterburi kandist tulijad tahavad siin sünnitada.

Regionaalhaigla juhatuse liikme Toomas Vilosiuse sõnul on Euroopa ravikindlustuskaardiga ravi saajaid haiglas keskmiselt 25 inimest kuus. Neid, kes ise oma ravi eest maksavad, tuleb kuus kuni 60.

Kaido Kotkase sõnul pole haiglad oma ravivõimalusi veel välismaal reklaaminud, kuid lisaraha teenimiseks tuleb seda tulevikus teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing