EPL: Eestis napib tasemel kopamehi

12. august 2004, 08:09

Ehituse ja teedeehitusega tegelevatel ettevõtetel tekkis kevadel terav puudus meeste järele, kes tulevad toime erimasinate juhtimisega.

Endisaegsel traktorist-mehhanisaatoril tuleb läbida spetsiaalne koolitus, enne kui ta miljonikroonise masina rooli lubatakse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Siiamaani otsime sobivaid mehi, see on meie jaoks tõsine probleem,? ütles kaevetööde ja elektritrasside paigaldamisega tegeleva OÜ Profimaa töödejuhataja Peep Kimmel.

Kimmeli sõnul otsivad nad kopajuhti Tallinna juba aprillist alates. Mure tekkis firmal siis, kui seni Võrumaal tegutsenud firma avas pealinnas osakonna. Kopamehe amet nõuab täpsust ja kiirust, sest tähtajad on lühikesed. Vaatamata sellele, et kopad on uued ja palk on kõvasti üle Eesti keskmise, on raske mehi leida.

Spetsialisti hinnangul teravneb olukord lähiaastatel veelgi, sest enamik vastava eriala kutsekoolidest ja tehnikumidest on suletud.

Ka Teede TREV-2 kopajuht Albert Merikan, kes peab seda ametit juba 1975. aastast, on mures, et noori mehi ei tule peale. ?Kopajuhid on kõik vanad mehed ja noori ei tule kuskilt peale.?

Liikurmehhanismide juhtide palgad jäävad Tallinnas 8000 ? 20 000 krooni ja kopameeste omad 10 000 ? 15 000 krooni vahele kuus.

Täna koolitatakse teedeehituse mehhanismide juhte põhiliselt Paides. Kuid seal on varustus kehv ja praktikabaas vilets ning TREV-2-l tuleb neid tööle võttes täiendavalt koolitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing