Euroopa börsid: kallinev nafta hoiab turgu pinges

13. august 2004, 13:14

Rekordiline nafta hind on vedanud täna Euroopas lennuoperaatorite ja autotootjate aktsiaid langusse.

Euroopa suurima autootja Volkswagen AG aktsia on 1,3% miinuses, tasemel 30,70 eurot. Lennuoperaator British Airways aktsia on taandunud 0,5%, 210,50 pennini.

Nafta hind kerkis eile New Yorgi kaubabörsil rekordilise 45,75 dollarini barreli kohta ning Bloombergi küsitluse kohaselt ootab enamus analüütikuid järgmisel nädalal musta kulla hinnale ralli jätkumist.

?Investorid ei osta aktsiaid, kuna neil on mure ettevõtete kasumikasvu väljavaadete pärast,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg KBC Asset Management fondivalitseja Dirk Thiels. ?Tuleviku väljavaade on ebakindel, kuna valitsevad kõhklused majanduskasvu tugevuse ja kõrge naftahinna osas,? lisas ta.

JCF Group analüüsi kohaselt kasvavad sel aastal Stoxx 600 (Euroopa aktsiaturgu kattev indeks) ettevõtete kasumid keskmiselt 24%, kuid järgmisel aastal kõigest 10% võrra. Mida väiksemad on ootused firmade tulevikuväljavaadete osas, seda madalam võimalus on aktsiahindade tõusuks.

Euroopa börside jaoks on täna tähtis päeval avaldatav eurotsooni teise kvartali majanduskasvu number ja Euroopa komisjoni prognoos kolmandaks ja neljandaks kvartaliks. Oodatakse, et Saksamaa ekspordikasvu ja Prantsusmaa tarbijate nõudluse kosumise tulemusena näitas eurotsoon teises kvartalis kasvu.

Põhjala börsidel on negatiivselt liikunud regiooni suurim kindlustusselts Skandia, mis avaldas küll üle ootuste hea teise kvartali kasuminumbri, kuid jättis rääkimata oodatud dividendide väljamaksest. Aktsia alustas päeva 27,4 Rootsi kroonil ehk 2,8% miinuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing