EPL: Saaremaa Laevakompanii võib riigi toeta tõsta piletihinda

25. august 2004, 08:05

Saaremaa Laevakompanii tõstab saarte liinidel pileti hinda, kui dotatsioone ei jõuta 1. oktoobriks paika panna.

?Kui 1. oktoobrist riik meilt enam meile sobivatel tingimustel teenust tellida ei taha, hakkavad meie laevad sõitma saarte ja mandri vahet siis, kui on reisijaid ja teistsuguste hindadega kui praegu,? ütles Saaremaa Laevakompanii (SLK) nõukogu esimees Aivar Jõgi Eesti Päevalehele.

Viie nädala pärast lõpeb SLK leping saarte liinidel. Jõgi ei soovinud täpsustada, kui palju piletite hinnad tõusevad, kui riik enam ei doteeri liine.

SLK on Tallinna Sadamaga liine opereerima hakkava ühisfirma loomise tingimustes kokku leppinud, kuid kokkulepe ei sobi majandusminister Meelis Atonenile, sest selles sätestatu läheb vastuollu ministri varasemate lubadustega. Jõgi sõnul on läbirääkimised sadamaga lõppenud. Leitud on mõlemaid pooli rahuldav variant.

Hetkel vaatab seda ühisfirma versiooni üle Atonen koos majandusministeeriumi ametnikega. Minister ei ole SLK ja Tallinna Sadama läbirääkimistel kokku lepituga rahul, sest veel mõni aeg tagasi üritas ta kõiki veenda, et läbi saab ka ilma dotatsioonideta. Minister tutvustab valitsuskabinetile oma seisukohti saarte liinide edasise opereerimise osas homsel kabinetiistungil.

SLK võimaldab oma klientidel teha piletibroneeringuid kuu aega enne sõitu. 1. septembrist neid aga praeguse selgusetuse püsimisel teha ei saaks.

Alles pärast ühisfirma registreerimist saab ettevõte teha oma ettepanekud majandusministeeriumile dotatsioonide osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing