Börsiülevaade: Viisnurga aktsia viie aasta madalaimal tasemel

08. september 2004, 10:11

Viisnurga aktsia sulgus eile 19,71 kroonil, korrates sellega madalaimat sulgemistaset pärast 15. detsembrit 1999.

Aktsia kaupleb päris raamatupidamisväärtuse juures, mis oli 30. juuni seisuga 16,62 krooni ehk praktiliselt sama mis 2004. aasta alguses. Omakapitali osakaal ettevõtte varades on poolaastaga kasvanud 26,4%lt 29%ni, kuid on endiselt väga madal.

Lisaks ületavad ettevõtte lühiajalised kohustused lühiajaliste käibevarade hulka, mis näitab et ettevõtte maksevõimelisuse tase on kehv.

Puidutöötlemisfirma tulevikust saab parema pildi, kui tal õnnestub kolm müügilepaisatud üksust maha müüa ja vaid mööblitootmisele keskenduda.

Kõige kaugemale on ettevõttel jõudnud puidudivisjoni müük, mis peaks toimuma selle kuu jooksul ning mille ostjaks peaks Pärnu Postimehe andmeil olema Lehtpuutöötlemise AS.

Spordikaupade ja ehitusmaterjalide divisjoni müük on seevastu veel läbirääkimisprotsessis.
Müügiprotsessi venimine võib olla teinud investoreid murelikuks.
Viisnurk tuli ettevõtte välja restruktueerimiskavaga juba 22. jaanuaril, mil seati eesmärgiks müüa ehituskaupade ja spordikaupade divisjon kolm kuni kuue kuu jooksul. Praegu on sellest aega kulunud juba seitse ja pool kuud.

Investori jaoks on müügiprotsessi pikkusest tähtsam see, mis hinnaga õnnestub need üksused maha müüa.
Viisnurga 2003. aasta aruande kohaselt on ettevõtte restruktueerimisega vara alla hinnatud ja reserve moodustanud 41,2 miljoni krooni eest.
Ettevõtte teatas veebruaris, et ei saa välistada et divisjonide müügihind tervikvarana võib osutuda oluliselt kõrgemaks bilansis kajastatust.

Samas võib aga pikk müügiprotsess viidata sellele, et üksuste vastu väga suurt ostuhuvi pole ning hind võib jääda esialgselt oodatust madalamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing