PM: Marek Strandberg võib luua roheliste erakonna

28. september 2004, 08:07

Rohelise mõtteviisiga ettevõtja Marek Strandberg on aasta enne kohalikke valimisi andmas avalööki roheliste erakonna loomiseks.

«Põhikirja ja programmi esialgne variant on valmis ning laupäeval toimub väike koosistumine, kus arutame erakonna moodustamise läbi,» ütles eile tehnikaülikooli professor Tanel Tammet, kes koos Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimehe Strandbergiga on uue ühenduse peamised eestvedajad, kirjutab Postimees.

Tammeti sõnul on laupäeval oodata 10-20 aktiivsemalt erakonna loomisest huvituva inimese kogunemist, et partei moodustamiseks vajalikud sammud läbi arutada. «Tore, kui saaksime erakonna selle aasta sees moodustatud,» lisas ta.

Tammet märkis, et roheliste ni?? Eesti poliitikamaastikul on tühi ehk ükski praegustest erakondadest ei pea keskkonnasäästlikkust piisavalt oluliseks. Seetõttu näeb ta võimalust koondada «roheliselt» mõtlejaid uude erakonda.

Tammeti sõnul annab uue erakonna tekkele tuge ka see, et eri uuringufirmade hiljutised küsitlused näitavad inimeste kasvavat rahulolematust praeguste parteide suhtes.

Strandberg märkis, et loodav ühendus ei pea tingimata erakonnastuma. «Kõige meeldivam tulemus oleks, kui üks või teine juba olemasolev partei võtaks uue ühenduse seisukohad üle,» sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing