PM: koolid said investeeringuraha poliitilistel põhjustel

05. oktoober 2004, 07:39

Riigikontrolli hinnangul on koolidele investeeringute jagamine läbipaistmatu ja poliitiline ning kümneid miljoneid kroone riigi raha võib tuulde lennata.

Riigikontroll auditeeris üldhariduskoolide rahastamist aastatel 2003 ja 2004 ning leidis, et kriteeriumid, mille järgi riiklikest programmidest raha saanud koolid valiti, on segased, kirjutab Postimees.

Teravalt kritiseeris riigikontroll projekti «21. sajandi kool» raames tänavu toetust saavate koolide valikut, kuna ligi 80 miljoni krooni jaotamisest jäeti haridusminister üldse kõrvale ning otsused sündisid Riigikogus vaid võimuliidu poliitikute omavaheliste kokkulepete tulemusena.

«See raha jagati puhtpoliitiliste kriteeriumide alusel kümne kooli vahel ja ministeerium ei osanud anda ühtegi selgitust, mille alusel koolid välja valiti,» märkis riigikontrolli auditijuht Kristjan Paas.

Riigikogu liikme, sotsiaalliberaal Peeter Kreitzbergi andmetel sündisid niinimetatud poliitilised katuseraha jagamise otsused väga kitsas ringis. «Siiski paneb imestama, et ei minister ega tema erakonnakaaslasest Riigikogu komisjoni esimees sellest midagi ei tea,» ütles ta. «On tõenäolisem, et pigem ei soovita seda mäletada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing