Nutritec Grupp omandab OÜ-u Estmilk Production ja AS-i Agro Piim

09. november 2004, 10:06

Venemaa juhtiv lastetoitude ja piimapulbritootja Nutritec Grupp teatas, et omandab 100%-lise osaluse OÜ-s Estmilk Production.

Antud tehinguga kinnitab suurim SRÜ lastetoitude, piimapulbri, või ja täispiimatoodete tootja oma plaane tegevuse laienemise osas Euroopa Liidu turgudele.

Nutritec Grupp on suurim SRÜ lastetoitude ja piimapulbri tootjaid, üks juhtivatest Vene Föderatsiooni täispiimatoodete, või ja juustu tootjatest.
Gruppi kuulub 10 tööstusettevõtet, kelle üldine piima ümbertöötlemise maht on üle 2200 tonni päevas.

Grupil on oma piimaühistu Vologodski oblastis. Nutritec Grupi konsolideeritud müügikäive 2004. aastal on USD 170M. Viimasel kolmel aastal on konsolideeritud käibe keskmine kasvutempo olnud rohkem kui 45%. Grupi emaettevõtteks on OAO Nutrinvestholding. Grupi peakorter asub Moskvas.

Nutritec Grupi eelisarendatud valdkonnaks on kõrgkvaliteetsed raviva otstarbega piimatooted. Antud valdkonda on ettevõte teinud suuremahulisi investeeringuid ehitades 2002 aastal spetsiaalse tehase. Nutritec Grupis on olemas ka meditsiiniliste uuringute arenduskeskus.

OÜ Estmilk Production on üks kaasaegsetematest ettevõtetest Eestis, mis toodab kõiki piimapulbri liike, täispiimatooteid ja võid. Ettevõte on võimeline ümber töötlema kuni 400 tonni piima ööpäevas.

Ettevõte annab tööd ligi 90 inimesele Raplas ja ostab sisse piima 15-lt ühistult kõikidest Eesti piirkondadest. Käesoleva hetkeni töötles tehas ümber vaid ligi 180 tonni piima ööpäevas, mis oli tingitud pankrotist väljumise protsessist, piima sisseostuks vajalike käibevahendite puudumisest ja nõrgast jaotuskanalite baasist.

AS Agro Piim - ühistu, mis koosneb kuuest põllumajandusettevõttest, kelle peamiseks tegevusalaks on piimatootmine. Ühistusse kuuluvad ettevõtted omavad kokku ligi 8000 lehma. Põllumajandusettevõte omanduses on maad üle 13000 ha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing