Tugev tuul põhjustab elektrikatkestusi

16. november 2004, 09:57

Täna, 16. novembril, on tugev tuul ja vihmasadu tekitanud üle Eesti mitmel pool elektrikatkestusi.

Hommikuse seisuga oli üle Eesti välja lülitunud 125 alajaama ligikaudu 18 000-st Jaotusvõrgule kuuluvast alajaamast. Olukorra lahendamisega tegelevad Eesti Energia juhtimiskeskused ja operatiivbrigaadid.

Tugeva tuule, vihma ja niiskuse tõttu on elektrita 29 alajaama Pärnumaal, 3 Saaremaal, 34 Lääne-Virumaal, 16 Viljandi kandis, 2 Tartu lähistel, 6 Jõgeval, 4 Võrus, 15 Põlvas, 7 Paide kandis ja 1 alajaam Valgamaal. Eesti Energia juhtimiskeskustes tehakse pidevalt tööd, et elektrikatkestusi likvideerida.

Probleeme elektrivõrgule tekitavad peamiselt tuulepuhangud ning tugevad vihma- ja äikesehood surudes märgi oksi liinidele ning murdes puid, mis võivad liinidele langeda ja katkestusi põhjustada.

Eesti Energia hinnangul on elektrikatkestused klientidele vaieldamatult ebameeldivad, kuid tervikuna ei ole tänase tuule poolt põhjustatu siiski võrreldav kriisiga. Eesti Energia vabandab jätkuvalt ja palub klientidelt kannatust ning lubab omalt poolt teha kõik, et taastada elektriühendus kiirelt ning tagada inimeste ja ümbritseva keskkonna ohutus. Eesti Energia palub kõigilt vihma ja tuulega elektriseadmete läheduses viibimides ettevaatlikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing