Majandusministeerium nõuab Eesti Raudteelt 36 miljoni krooni

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 09:51

Majandusministeerium tahab Eesti Raudteelt välja nõuda 36 miljonit krooni, mis riigil tuli leppetrahvina tasuda Euroopa Komisjonile, kirjutab ETV24.

Trahv nõutakse välja kuna Phare projekti raames ei suudetud õigesti kasutada euroliidu abiraha raudteerööbaste vahetamiseks.

Majandusministeerium oli projektiga seotud probleemidest teadlik. 'Tõdeme, et 10,81 km rööpaid kogu paigaldatud 59,75 km-st on seetõttu mitteabikõlbulikud,' refereerib Eesti Päevaleht majandusministeeriumi endise asekantsleri Signe Ratso kirja rahandusministeeriumile kui euroabi järelevalvajale.

Majandusministeerium tunnistas juba mullu, et Eesti Raudtee on küll täitnud projektis ette nähtud eesmärgid, kuid osaliselt on seda saavutatud muudatustega esialgses rööbaste paigaldamise kavas.

1998. aastal heaks kiidetud Phare projekti raames pidi vahetatama ligi 60 km ulatuses raudteerööpaid. Trahv määrati selle eest, et projekt hilines ning lisaks pandi kümne kilomeetri ulatuses rööpaid Tallinna-Narva trassile, mida projektis ette ei nähtud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing