Ago Tiiman: Häbi, et meil on sellised ministrid

01. veebruar 2006, 11:56

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) nõukogu esimees Marek Strandberg saatis täna laiali üleskutse abistada ELFi korraldatud vabatahtlike päästeoperatsiooni.

Üleskutset sisaldav kiri saadeti muuhulgas ka Eesti Õliliidule ja Eesti Sadamaoperaatorite Liidule, teatab keskkonnaportaal Roheline Värav.

Eesti Sadamaoperaatorite Liidu tegevdirektor Ago Tiiman ütles Rohelisele Väravale, et nad kavatsevad kindlasti aidata. «Loodusreostusega toimetulek vajab finantsi,» põhjendas Tiiman. «Seda raha on vaja kohe ja praegu.» Seetõttu haaras liit üleskutsest kinni ja juba homme lubasid üle kanda 20 000 krooni mereostuse likvideerimiseks.

Süüdlase tabamine on Tiimani sõnul riigi ülesanne. «Riik peab paika panema protsesside ahela, mis süüdlase tabamiseni viiks. Aga praegu pole olukord isegi mitte idiootlik, vaid veel hullem,» avaldas Tiiman nördimust ametkondade käitumise suhtes. «Ainult omavaheline süüdistamine käib. Häbi on, et meil on sellised ministrid,» lisas ta.

«Suurim probleem on nii naftareostuse kui ka juba hukkunud või agoonias vaevlevate lindude kokkukorjamine,» seisab Strandbergi saadetud üleskutses. «Juhul, kui see tegevus jääb soiku, muutuvad hukkunud või surevad linnud toiduahvatluseks nii kiskjatele kui ka röövlindudele.'

Üleskutse hoiatab, et tegu on tõsise keskkonnakatastroofiga, mille tagajärjed võivad ulatuda kaugele Eesti sisemaale.

Kõik kodanikud saavad annetada raha Eestimaa Looduse Fondi arveldusarvele 22 1005 100 292. Ülekande selgitusse tuleb märkida «merereostus». Annetatud raha kasutatakse praeguse merereostuse tagajärgede likvideerimiseks ja lindude päästmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing