PM: Veevärgiga liitumisel toetab Viimsi vald põliselanikke

03. veebruar 2006, 08:12

Kui Viimsi valda elamist soetavad inimesed peavad arvestama kopsaka vee ja kanalisatsiooni liitumistasuga, siis vanad olijad võivad teenuse isegi tasuta saada.

«Tõsi see on, et vana kalur, kes on võib-olla juba mitmendat põlve siin elanud, võib saada päris tasuta vee ja kanalisatsiooniga liitumise, sest ta on selle juba vallale oma maksude maksmisega hüvitanud,» ütles munitsipaalettevõtte Viimsi Vesi juhataja Toivo Eensalu Postimehele.

Ka Viimsi vallavanem Urmas Arumäe ei näe probleemi selles, et tänavusest aastast peab iga uus valda elamise soetanud inimene tasuma vee ja kanalisatsiooniga liitumise eest koos käibemaksuga 177 000 krooni. Korrusmajas korteri ostnud inimene peab arvestama 1000 krooniga ruutmeetri kohta.

«Meil on vallas vee- ja kanalisatsiooniprojekt maksumusega umbes pool miljardit krooni, mille esimene etapp ehk torude paigaldamine ja pumbajaama ehitamine läheb maksma ligi kakssada miljonit,» selgitas ta. Nimetatud summast 150 miljonit sai vald Euroopa Liidult abina, kuid ülejäänud raha tuleb kuidagi tagasi teenida ning seetõttu ongi liitumistasude tõstmine majanduslikus mõttes õige samm.

Milliseks täpselt kujuneb põlisviimsilaste hüvituse maksmine veevärgiga liitumisel, seda ei osanud Arumäe veel öelda. Koalitsioonilepingus on aga kirjas, et kompenseerida tuleb. Küllaltki tõenäoline on, et pikka aega vallas elanud inimestele toob Viimsi Vesi torud tasuta krundi piirile. Veelgi enam – sellistele kodanikele võib vald vee ja kanalisatsiooni tasuta isegi majja viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing