Soojavõlg viis Orissaare valla pankrotiveerele

13. veebruar 2006, 10:16

Soojalaenu tagasimaksmisega hätta sattunud Orissaare vald esitab sel nädalal rahandusministeeriumile omavalitsuse saneerimiskava, kirjutab Meie Maa.

Soojalaenu pärast rahandusministeeriumiga kohut käinud ja kohtus kaotanud vald peab riigile tagasi maksma 8,4 miljonit krooni. See on viinud Orissaare valla tõsisesse rahalisse kitsikusse, mistõttu vald palus riigilt nimetatud kohustuse katmiseks abi. Eelmisel aastal eraldas riik lisaeelarvega 50 miljonit krooni finantsraskustes omavalitsuste toetamiseks, kuid raha saamiseks on omavalitsuse koostatud saneerimiskava.

Kavas tuleb esitada ka finantsraskuste tekkimise põhjendused. Muuhulgas peavad Orissaare vallajuhid selgitama, miks pole vald suutnud soojalaenu tasuda soojamüügi tuludest ja eelarve vahenditest. Samuti, mis suurendati 2001, 2002 ja 2004. aastal võlakohustusi olukorras, kus valla laenukoormuse piirmäär oli juba ületatud.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam ütles, et annab saneerimiskava rahandusministeeriumi üle selle nädala teisel poolel. Juba käimasolevaid projekte saneerimise tõttu vallavanema sõnul külmutama ei pea. Aardami sõnul on kõnealuse kava juures põhiküsimus see, kas riik tuleb appi või mitte. Lisaeelarvega eraldatud 50 miljonit krooni on tema teada veel kasutamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing