PM: Tallinn ei teeni sentigi Viru tänava lillemüügikohalt

16. veebruar 2006, 08:13

Tallinn ei ole üheksa aasta jooksul saanud Viru tänava lillemüügipaviljoni kasutajatelt sentigi raha, kuigi ehitusloata püstitatud ehitis asub linna maal.

Eilsel istungil pidi linnavalitsus vastu võtma korralduse eelnõu, millega linn oleks Viru tänava lillemüügikioskid naeruväärselt väikese tasu eest ehitise haldajale kasutada andnud, kuid asi jäi erimeelsuste ja juriidiliste ebaselguste tõttu siiski katki, kirjutab Postimees.

1997. aastast, mil vastakaid arvamusi tekitanud putkad Viru tänaval valmis said, ei ole linn kui omanik rajatise haldajalt GMP Grupilt sentigi kasutus- või renditulu saanud. Samas kasseerib haldaja lillemüüjatelt väidetavalt rendiraha. Postimehel ei õnnestunud eile firma esindajatega ühendust saada, et selle suurust täpsustada.

Abilinnapea Taavi Aas kinnitas, et ehitis on püstitatud õigusliku aluseta. «Seega võib olukorda küll nii tõlgendada, et linn on rajatise omanik,» lisas ta.

Asjatundjate väitel ei ole linn kohustatud seadma GMP Grupile isiklikku kasutusõigust nii madala hinnaga. Arvestades, et ligi kümne aasta jooksul ei ole GMP Grupp maksnud linnale sentigi, on firma tehtud investeeringud kindlasti end ära tasunud ning rajatise kasutamise eest tuleks edaspidi maksta turuhindade järgi, on nende seisukoht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing