Lukas nõuab peaministri tuumajaama salaplaanide avalikustamist

28. veebruar 2006, 10:54

Isamaaliidu esimehe Tõnis Lukase sõnul ei tohi peaministri käitumine eelkokkulepete sõlmimisel uue aatomielektrijaama projektis osalemiseks olla üllatuseks.

Täna see kahjuks nii on, kuna me ei tea, milles tegelikult kokku lepitakse, ütles Lukas oma avalduses. „Minu meelest on Eesti parlamentaarne riik ja nii olulises küsimuses ei piisa ainult peaministri isiklikust otsusest”, rõhutas Lukas.

Ebaselged on Eesti riigile võetavad kohustused, näiteks tuumajäätmete ladustamine jne. Enne rahvale ja riigile nii oluliste otsuste tegemist peame kõik koos üle vaatama energeetika arengukava ja kaaluma, mis on meile kõige parem lahendus.

„Tuumaenergeetika programmidega ühinemine on maailmas laia avaliku diskussiooni teema. Meil aga sõidab peaminister sõbralikule naaberriigile külla ja laob vekslid laualae ilma, et Eestis oleks asju arutatud. Riikliku energiafirma juht tunneb aga rõõmu, et nende kavadele on poliitiline toetus olemas”, selgitas Lukas.

Lukas kutsub erakondi üles avalikult arutama energeetika tuleviku üle ja hoiduma läbimõtlematute sammude eest pikemaajaliste kohustuste võtmisel.

„Seni ei näe ükski kehtiv energeetika arengukava ette Eesti liitumist tuumaprogrammiga”, ütles Lukas. Lukas teeb ettepaneku avada energeetika arengukava aruteluks. Selleks peab Riigikogu arutama riiklikult tähtsa küsimusena Eesti võimalikku osalemist tuumaenergia programmides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing