Poola naftatöötleja PKN Orleni kasum kahanes enam kui poole võrra

Annika Matson 28. veebruar 2006, 10:37

Poola suurima naftatöötleja PKN Orleni neljanda kvartali kahanes enam kui poole võrra, vahendab Bloomberg.

Ettevõtte andmetel on kasumi kahanemise põhjus nafta töötlemise marginaalide langus. Kasum neljandas kvartalis oli 313,9 miljonit zlotti (1,3 mld krooni). Aasta varem neljandas kvartalis oli kasum 703,3 miljonit zlotti.

Bloombergi küsitletud kaheksa analüütikut ootasid keskmiselt kasumiks 524 miljonit zlotti. Käive kasvas kvartaliga 54 protsenti, 13 miljardi zlotini.

Varasematel perioodidel võitsid Ida-Euroopa naftatöötlejad nagu Poola PKN Orlen ja Ungari Mol naftatoodete hinna tõusust, mis oli kiirem, kui, kui nende valmistamise kulud, kirjutab Bloomberg. Samuti võitsid firmad varasemalt sellest, et rafineerisid odavamat Vene naftat. Viimases kvartalis olid aga need võimalused teenida vähenenud.

'Oodatust väiksem kasum mõjub täna kindlasti negatiivselt aktsia hinnale, oodata on ka analüütikute soovituste langusi,' ütles Budapestis asuva ING panga analüütik Andras Zekany Bloombergile. Tal on hetkel aktsiale 'hoia' soovitus.
Kell 10:15 ei olnud kauplemine Varssavi börsil PKN Orleni aktsiaga veel alanud. Aktisa sulgus eile 0,3 protsenti plusiisi ja maksis 64,2 zlotti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing