EPL: Palk kisub vedurimehed ja Eesti Raudtee tülli

28. veebruar 2006, 07:10

Vedurimeeste ametiühingu hinnangul on Eesti Raudtee (ER) taganenud palgakokkuleppest 10protsendilise palgatõusu suhtes.

ERi personalidirektori Ille Einmanni sõnul aga kokkulepe kehtib ning vedurimehed saavad kõrgemat palka juba selle aasta algusest. Ametiühingu esimehe Heino Rüütli sõnul ei ole palgad tegelikkuses tõusnud üle 8 protsendi. Tema sõnul tekib arusaamatus sellest, et nad ei ole näinud palgaarvestusi ning ei tea, mille järgi neid määratakse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vedurimeeste soov – töötada rütmis 12 tundi tööl, 12 tundi kodust puhkust – ei ole Einmanni sõnul reaalne. Praegu on 24tunnine sõiduvahetus jagatud kaheks 12tunniseks vahetuseks, mille vahel sihtpunkti jõudes saab juht puhata 6–8 tundi. Einmann kinnitas, et see puhkeaeg on vedurimeestele hüvitatud eritariifiga, mis on poole väiksem sõiduaja tariifist.

Rüütli sõnul ei ole see aeg aga võrdne koduse puhkeajaga, vaid tegemist on ooteajaga – ning seda surnud aega kerib kuus üle 40 tunni. Ametiühing soovib kehtestada korra, mille järgi võib juht puhata vähem kui 11 tundi üksnes siis, kui tööinspektsioon annab selleks eraldi loa. Sellega juhtkond ei nõustu.

Osapooled jätkavad vaidlusi riikliku lepitaja juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing