Väikesadamate koordineerimisega ei tegele Eestis ükski ministeerium

01. märts 2006, 16:48

Euroraha sadamate korrastamiseks saavad meie riigis seni taotleda vaid suuremad ja riigi hallatavad sadamad, kirjutas Meie Maa.

Munitsipaalsadamate ja väikesadamate omanikel pole seni veel kindlat ministeeriumi, kelle kaudu asja ajada.

“Olgugi, et Eesti on mereriik, puudub meil ametkond või ministeerium, kes kompleksselt tegeleks sadamate küsimustega,” ütles Meie Maale Eesti Väikesadamate Liidu juhatuse esimees Jaak Reinmets. Tema juhitav mittetulundusühing lähtus algselt loogikast, et selleks võiks olla majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, sest näiteks põllumajandusministeerium tegeleb ju kõigi põllumajandust puudutavate küsimustega.

“Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist saime vastuse, et neil puudub vastav poliitiline otsus. Varem oli majandusministeeriumis merendusosakond, nüüd on selle asemel lennundus- ja merendusosakond ja sealt öeldi meile, et neil on tööd niivõrd palju ja nemad tegelevad vaid suurte sadamatega ja Saarte Liinide sadamatega, väikesadamad nende haldusalasse ei kuulu. Soovitati pöörduda siseministeeriumi poole. Sealt saime teada, et nemad tegelevad vaid turismiküsimustega, põllumajandusministeerium tegeleb kalandusküsimustega ja nii me olemegi maa ja taeva vahel,” rääkis Reinmets.

“Eestisse tuleb praegu küllalt korralik abiraha, kuid selle kasutamist peavad kontrollima konkreetsed ministeeriumid või ametkonnad. Me kirjutasime projekti kahekümne sadama kordategemiseks üle Eesti, selle tunnistas rahandusministeerium heaks, kiites, et see on kogu Eesti huvides ja kasusaajaid palju. Kui aga jõudis kätte rahajagamine, lasti meie projekt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toel põhja. Kas nad kartsid endale liigset töökoormust, mida nad pidevalt püüavad rääkida või oli asi selles, et väikesadamatel puudub tõesti kureeriv ministeerium,” arvas väikesadamate liidu juhataja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing