PM: Tšehhide škoda imetroll sirutab oma sarvi ka Tallinna poole

20. märts 2006, 07:48

Tallinna linnavalitsus käis Riias tutvumas hübriidtrolliga, mis sõidab edasi ka siis, kui trolliliinid lõpevad.

Sarnast trolli, millega võiks sõita kas või Tallinnast Tartusse, saab täna kell 15.45 näha ka Tallinnas, linnavalitsuse ees, kirjutab Postimees.

Rohe-valge trollibuss Riia tänavail sunnib möödakäijaid seisatama. Seda mitte niivõrd oma välimuse pärast, mis tavapärasest väga ei erinegi, kuivõrd seetõttu, et pea kogu Läti meedia sebib ümber trolli, seda ohjeldamatult pildistades ja filmides.

Kui hübriidtroll, mille lobalõugadest ajakirjanikud jõudsid juba biseksuaalseks trolliks ristida, alustab Riia tänavail oma esimest sõitu Baltikumi pinnal, korjab see lätlaste kõrval peale ka Tallinna linnavalitsuse, transpordiameti ning trammi- ja trollibussikoondise delegatsiooni eesotsas abilinnapea Jaanus Mutliga.

Eestlased üritavad trolliga lähemalt tutvudes ja Riia kolleegidega arutledes selgusele jõuda, kas mõne sellise sõiduki peaks muretsema ka Tallinna tänavaile.

Tallinn kuulutab lähikuudel välja rahvusvahelise riigihanke, et osta nelja aasta jooksul trollipargi uuendamiseks 28 uut trolli. Praegu pole linnavalitsus veel otsustanud, kas nende hulgas saab olema ka mõni hübriid. 'Ei välista,' märkis Mutli Postimehele. 'Kui vajadus on piisav, kaalume seda kindlasti.'

Kas mõni moodne troll ka Tallinnas sõitma hakkab, selgub abilinnapea sõnul kuu või kahe jooksul. 'Analüüsime, kas nende järele on vajadust ja mis oleks rahaliselt kasulikum, kas uute trolliliinide rajamine või hübriidtrollide ost,' ütles Mutli.

Trammi- ja trollibussikoondise juhatuse esimehe ja Tallinna linnavolikogu liikme Toomas Sepa sõnul võiks moodsaid trolle Tallinnas kasutada näiteks Õismäe ja Mustamäe või Kopli ja kesklinna ühendamiseks, samuti uute elamurajoonide ühistranspordi korraldamiseks. 'Troll põikaks oma liinilt vahepeal ära, kasutades paar kilomeetrit diiselmootorit.'

Kui tavalisest trollist kallimad hübriidid tõepoolest ostetakse, loodab linn saada abi euroliidust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing