EPL: Ravirahanõuded häirivad valitsuse senist vaikelu

23. märts 2006, 07:09

Keskerakond üritab leida toetust ettepanekutele, mis suurendaksid nii riigi kui ka tööandjate kulutusi arstiabile paari miljardi krooni võrra.

Partei volikogult mandaadi saanud sotsiaalminister Jaak Aab tuleb lähiajal valitsusse sotsiaalmaksu miinimumkohustuse suurendamist ning haiguslehtede ja haiglate kapitalikulude kinnimaksmist puudutavate muudatuste paketiga. Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas juba jaanuaris, et eesmärk on vähendada ravijärjekordi poole võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kuigi 2005. ja 2006. aastal kasvas haigekassa eelarve 19 protsenti, ei jätku raha endiselt. Midagi tuleb ette võtta,' leidis keskfraktsiooni liige Marika Tuus. 'Me ei ole nõus tõstma inimeste omaosalust, mis moodustab niigi 25 protsenti arstiabi kogukuludest. Maksta tuleb voodipäevade, ravimite, hambaravi eest.'

Keskerakond tuleb taas välja ideega kohustada tööandjat maksma kinni töötaja haiguspäevad teisest viienda päevani. Tuusi sõnul saaks nii suunata inimeste ravisse kuni 400 miljonit lisakrooni. Veel tuleb riigil hakata 2007. aastast tasuma haiglate amortisatsioonikulusid, mis säästaks haigekassale 127 miljonit krooni.

Alla aasta võimul olnud valitsuse senised katsed meditsiinile lisaraha leida on erimeelsuste tõttu liiva jooksnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing