ÄL: SLK omaniku Leedo osalusel valmib Saaremaal mesindusmeka

29. märts 2006, 07:34

Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo kavandab mesinduskeskust.

Riigilt äsja uue kümneaastase parvlaevalepingu saanud Leedo on koos teiste mesinikega hiljaaegu asutanud osaühingu Saaremaa Mesinikud, kirjutab Ärileht.

Koos on ostetud Saaremaal Pöides endise meierei räämas tootmishooned, kuhu saare mesinikel on plaanis miljoneid kroone investeerida ning mesinduskeskus rajada. Firma kavandab mee villimistsehhi ning koolituskeskust, projekt võetakse tõsisemalt ette tänavu sügisel.

“Saaremaa Mesinikud koondab endas mitmeid aktiivseid mesinikke, kelle jaoks mesindus on rohkem kui lihtsalt hobi,” ütles Leedo, kes ise on mesilastega tegelenud juba kümmekond aastat. Leedot eristab teistest Saaremaa mesinikest see, et mee müük ei ole tema jaoks peamine sissetulekuallikas.

“Tarbija ilmselt ei tea, et 99 protsenti mandril ja soliidsetes poodides müüdaval nn Saaremaa meel ei ole Saaremaal toodetud meega mingit pistmist,” ütles Leedo. Firma loomise eesmärk ongi tema sõnul kaitsta Saaremaa mee head mainet.

Pöides loodav meekeskus, mille rajamisel kohalikud mesinikud oma lootused suuresti Leedo finantsidele on pannud, peaks Leedo hinnangul kasuks tulema kõigile Saaremaa mesinikele oma mee turustamisel. Saaremaa Mesinikud osaniku Aimar Lauge sõnul võiks Pöidesse rajada keskuse, kus pakutakse koolitust, kuidas mett toodetakse ja pakendatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing