Riigikohus säästis Alutaguse malevale ligi miljon krooni

31. märts 2006, 13:10

Kaitseliidu Alutaguse malev sai riigikohtus võidu maksu- ja tolliameti Ida maksukeskuse üle, kes nõudis neilt 886000 krooni intressivõlga, kirjutab Põhjarannik.

Maksu- ja tolliameti Ida maksukeskus saatis eelmisel aastal kaitseliidu Alutaguse malevale korralduse tasuda kümne päeva jooksul 886 000 krooni suurune intressivõlg. Summa maksmata jätmise korral lubas maksukeskus alustada sundtäitmist, mis oleks tähendanud arvete arestimist. Alutaguse malev vaidlustas korralduse Jõhvi halduskohtus ning kohus keelas sundtäitmise alustamise nii viimase korralduse kui ka varem sellesama võlgnevuse kohta välja antud haldusaktide põhjal. Jõhvi halduskohus tunnistas nõude aegunuks ning keelas sundtäitmise.

Tartu ringkonnakohus seevastu otsustas eelmise aasta oktoobris, et maksu- ja tolliametil on õigus vana intressivõlg sundtäitmise läbi sisse nõuda. Riigikohtu otsus jättis jõusse Jõhvi halduskohtu otsuse.

Vaidlus tekkis küsimuses, kas võlanõude puhul rakendatakse vana või uut maksuseadust. Kui vana seadusega aegusid intressivõlad pärast seitsme aasta möödumist ning selle järgi võib malevalt raha sisse kasseerida, siis uue, 2002. aastal kehtima hakanud seaduse kohaselt aeguvad intressivõlad aastaga. Kuna osaliselt on intressivõlg kogunenud uue seaduse ajal, siis on see praeguseks aegunud ning seetõttu ei saa rakendada ka sundtäitmist, leidis riigikohus.

Alutaguse maleva intressivõlg pärineb 1990. aastate lõpust, kui Kiviterile valveteenust pakkunud malev sattus pärast firma pankrotistumist makseraskustesse ning ei suutnud välja maksta töötajate palka ega tasuda makse. 2002. aastal võlg maksuametile tasuti, intressivõlg aga jäi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing